• Потрібна допомога? Дзвоніть: +380636910227

Червоний борщ з олією конопель: старовинний рецепт

Купить Червоний борщ з олією конопель: старовинний рецепт за 0 грн

Борщ – це не просто страва, це символ української кухні, її душа та історія. В кожній родині є свій, перевірений роками рецепт борщу, та все ж, кожна господиня зварить свій неповторний борщ. Про нас жартують у світі, що у крові українців тече борщ і ми певні, що саме борщем варто частувати гостя, якщо ми хочемо показати свою гостинність.

Історія борщів, а різновидів їх дуже багато, почалася дуже давно, тисячі років тому, але все то була усна народна творчість, бо українці не вели переписів і кулінарні книжки українською мовою не випускалися, тож, переважно, інформація нам сьогодні надходить з польських та російськомовних джерел.

Перша згадка про борщ датується 1584 роком у Києві, у щоденнику німецького торговельного агента Мартіна Ґрюневеґа. Він згадував про річку Борщівка (сучасна Борщагівка), де, за словами місцевих, колись був борщовий базар. Проте, торговець сумнівався в існуванні такого базару, адже борщ був настільки поширеною стравою, що кожна родина готувала його самотужки.

Особливістю борщу є його кислий смак. Традиційно для цього використовували буряковий квас або квас -сирівець, а також інші інгредієнти, такі як вишні, кислі яблука, порічки, журавлина, молочна сироватка, ревінь, щавель, кропива, листя дикорослої кислиці та навіть калина. Помідори, які сьогодні є звичним інгредієнтом борщу, з’явилися в Україні лише наприкінці XVIII століття, а почали використовуватися в XIX столітті. Так само і картопля з квасолею і соняшникова олія. Всі ці, такі звичні сьогодні складові борщів до того мали своїх “гастропредків”: картоплі передував корінь пастернаку або скорценери, квасолі – горох або борошняна “підбивка”, що надавала густоти, соняшниковій олії, відповідно, передувала конопляна.

Власне, саме конопляна олія і називалася “пісна” і була складовою як варених, так і тушкованих страв. Температура димлення у конопляної олії 165 градусів за Цельсієм, тому для смаження вона не підходить, а от для тушкування або варіння навіть дуже пасує. Наша олія з насіння конопель від ТМ “Еколія” має безліч унікальних властивостей, що не характерні жодній іншій олії. Багата антиоксидантами, вона перешкоджає тромбозу крові, знижує холестерин та сприяє схудненню.

Один із компонентів конопляної олії – хлорофіл – надає продукту зеленуватого відтінку. Основна цінність хлорофілу в тому, що він перешкоджає розвитку в організмі ракових пухлин. Олія з конопляного насіння містить вкрай необхідну поліненасичену жирну кислоту Омега-3, а також весь спектр амінокислот. У ній – найбільш оптимальне співвідношення ессенціальних жирних кислот Омега-3 і Омега-6 у пропорції 1:3 відповідно.

рецепт червоного борщу з олією конопель

Та повертаємося до борщу. Українці завжди славилися своєю любов’ю до експериментів на кухні. У борщі можна зустріти такі унікальні інгредієнти, як чебрець, копчені груші, галушки, фрикадельки, кров кабана, лисички, риба (карась, судак, в’юн) тощо. Цікаво, що деякі, на перший погляд, новаторські ідеї насправді мають давню історію. Наприклад, борщ із журавлиною готували на Поліссі ще сто років тому.

Завдяки різноманіттю інгредієнтів та способів приготування існує безліч рецептів борщу. Кожен з них є унікальним, будь то борщ зі свинячими ребрами й копченою грушею, пісний поліський борщ або навіть крем-борщ. Таке розмаїття дозволяє говорити не про один “борщ“, а про “борщі“, що ще раз підкреслює багатство та унікальність української кухні.

За історичними свідченнями ми можемо відслідкувати багатовікову історію борщу. У 1826 році Олексій Павловський уклав “Опытъ Малороссийского Словаря“, де описав приготування “справжнього малоросійського борщу” на хлібному квасі-сирівці з різноманітними інгредієнтами. У 1820-1830-х роках фольклорист Микола Маркевич зібрав матеріали, де описав борщ з капусти, буряка та м’яса, зварений на буряковому квасі. У XIX столітті різні дослідники та автори, такі як Микола Арандаренко, Олександр Афанасьєв-Чужбинський та Павло Чубинський (той самий автор слів нашого гімну), згадували борщ як повсякденну страву українців, підкреслюючи його різноманітність та важливість у культурі харчування. Також яскраво присутній борщ в усній народній творчості. Приміром, одних прислів’їв про борщ в українській мові більше тисячі, а також байок, пісень, і приказок. Тож, борщовий код в українцях прописаний глибоко і яскраво.

Пропонуємо вам приготувати той самий старовинний рецепт борщу без картоплі і квасолі, але з коренем пастернаку і олією конопель від ТМ “Еколія”. Доторкнутися, так би мовити, до першоджерел.

Інгредієнти на червоний борщ з олією конопель (на 4 літри):

рецепт червоного борщу з олією конопель
  • Овочевий бульйон або вода – 2.5 літри
  • Корінь пастернаку – 100 г
  • Буряк (квашений) – 250 г
  • Морква – 150 г
  • Цибуля – 150 г
  • Часник – 3 зубчики
  • Капуста – 200 г
  • Квас буряковий домашній – 250 мл
  • Мед або цукор – 1 ст. л.
  • Сіль, перець, коріандр, лавровий лист – за смаком
  • Олія насіння конопель ТМ “Еколія” – 30 мл
  • Олія соняшникова (для смаження) – 30 мл.
  • Зелень – за бажанням

Приготування червоного борщу з олією конопель:

  • У киплячий бульйон або воду покласти нарізану кубиками картоплю та один посічений зубчик часнику.
  • Нарізати овочі: цибулю кубиком, моркву та пастернак мілкою соломкою, квашений буряк також соломкою, капусту посікти тонко.
  • На розігрітій соняшниковій олії в глибокій пательні обсмажити цибулю.
  • Додати два зубчики часнику, моркву, цукор та сіль. Потім додати буряк та тушкувати під кришкою на маленькому вогні 10-15 хвилин.
  • Коли картопля в бульйоні буде готова, додати капусту. Через 5-7 хвилин додати заправку з овочів та буряковий квас. Посолити, поперчити, додати лавровий лист та коріандр та варити ще 15 хвилин до готовності. В кінці додати столову ложку олії конопель та дати постояти на плиті перед подачею не менше півгодини.
  • Подавати борщ гарячим зі сметаною. Окремо в мисочці подати олію конопель х сіллю та подрібненою зеленню молодого часнику або цибулі – шнітт та чорний хліб.

Багаті історією наші страви, страви рідної української кухні. Дізнавайтеся більше з нами і експерементуйте з продукцією ТМ “Еколія”. Це завжди смачна пригода!

Опублікувати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.