Хумус “Тисячолітня класика” – Близькосхідний рецепт
Близькосхідний хумус, як і український борщ, то цілий всесвіт різновидів, інгредієнтів, спецій, варіацій на тему і способів подрібнення, бо хумус, як і борщ, це магія і уособлення кухні. Це казка “1001 ночі” у вас в на тарілці.
Чому я кажу – близькосхідної? Тому що араби вважають його своїм, турки – своїм, ізраїльтяни – своїм, сирійці і єгиптяни – своїм, а Ліван і Ізраїль навипередки встановлювали світові рекорди з приготування найбільших порції хумусу вагою у 2 тони (Ліван 2009 рік), Ізраїль 4,5 тони (2009 рік) і знову Ліван у 2010 році встановлює новий світовий рекорд і потрапляє у Книгу Гіннеса, виготовивши 10 452 кг цієї страви. Наразі Ліван утримує цей рекорд.
Але всі ті, хто готують хумус, погоджуються в одному – головний інгредієнт в страві це любов.
Нут, як базис хумусу, людство культивує вже понад 10 000 років, кунжутна паста (тахіні) описана в арабських кулінарних книгах 13 сторіччя, страва, за переконанням євреїв, згадується ще у Біблії під назвою “хометц”, що помилково перекладено як “оцет” в “Книзі Руфі”.
І хоча зараз він урізноманітнився, в основу його лялги як бобові (квасоля, маш, горох, боби) так і коренеплоди (буряк та морква), та навіть гарбуз і гречка, сам хумус від цього лише виграв і став тією легендою, за якою готові подорожувати гурмани.
До того ж, хумус надзвичайно поживний у корисний, особливо для жінок. Адже кунжутна паста тахіні від ТМ “Еколія” містить фітоестрогени, які сповільнюють старіння, впливають на тонус шкіри, фактично, це природнє джерело омолодження жіночого організму. У тахіні є речовини, що викликають синтез серотоніну, “гормону щастя”. Який викликає приплив сил, натхнення та відчуття щастя.
Кунжутна паста також багата вітамінами групи B, які поліпшують функціонування нервової системи. Вона покращує кровообіг у головному мозку та кінцівках, покращує пам’ять та увагу, захищає нейрони мозку.
Пропонуємо Вам класичний варіант хумусу і з радістю прочитаємо про Ваші кулінарні експерименти з нашими продуктами.
Класичний хумус з нуту і кунжутної пасти
Інгредієнти хумуса на 4 порції
- Нут – 200 г
- Кунтужтна паста ТМ “Еколія” – 200 г
- Сік лимона – 20 мл
- Олія з насіння білого кунжуту ТМ “Еколія” – 40 мл
- Часник – 10 г
- Зіра – 5 г
- Паприка – 5 г
- Сіль, перець за смаком
- Сумах – 5 г
Приготування хумуса:
- Нут залити великою кількістю води і залишити на ніч.
- Зранку воду злити, залити свіжу воду в кількості 2 літрів, додати сіль і поставити варитися на маленький вогонь протягом близько години.
- Нут злити через сито, воду (аквафабу) перелити в ємність. Ця рідина може бути використана у приготування веганського майонезу або супів.
- Відкласти приблизно з десяток цілих нутових “горошин” для прикраси.
- Решту нуту, кунжутну пасту, часник, спеції, лимонний сік і олію помістити в чашу блендера і збити до густої однорідної маси.
- Якщо паста занадто густа, додати аквафаби.
- Спробувати на смак, довести по спеціях і солі.
- Охолодити. Подавати, прикрасивши хумусом, сумахом і олією.
Найкраще хумус смакує із брускетами з цільнозернового хліба, а також з паличками зі свіжої хрумкої моркви, огірка та стебел селери. Зважаючи на те, що головний секрет хумусу це любов, а сама страва сповнена пристасті Сходу і його ароматів, радимо приготувати його прямо зараз і скуштувати з тими, кому ви хочете продемонструвати свої почуття. В декілька кліків ви можете замовити необхідні інгредієнти на нашому сайті, а ми попіклуємось, щоб завтра вони вже були у вашому холодильнику. І коли теплий хліб зануриться в тарілку з хумусом, а сумах кислинкою розтане на язиці, вам захочеться розповісти тисячі казок про цю страву, а ми залюбки послухаємо.