Мексиканський салат “Ендорфін”

Мексиканська кухня — одна з трьох національних кухонь світу, поряд із французькою та японською, що увійшла до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО цілком, як явище. Її визнано унікальним та цінним культурним надбанням Мексики з усіма продуктами, які вона дала світу. У більшості українців поняття “мексиканська кухня” асоціюється насамперед із такос, бурітос і начос, які походять із північних штатів, що межують зі США. Саме завдяки близькості до Сполучених Штатів та їхній здатності популяризувати свою культуру, ці страви здобули всесвітню популярність.
Сформована мексиканська кухня на трьох стовпах – тортилья (тонкі коржі з кукурудзяного борошна), а іноді із суміші кукурудзяного і пшеничного. Другий стовп – перці (чилі, халапеньо, хабанеро, пепероні і інші) які дали назву і ковбасам, і піці Старого Світу. Вони настільки “зріднилися” зі стравами індійської, тайської, угорської кухні, що стали звичними і рідними, традиційними і улюбленими, як, скажімо, паприкаш чи ковбаса “пепероні“, або піца з такою ж назвою. І третій стовп – квасолі всіх видів і кольорів, які також полюбилися іншим народам. І спробуй, доведи, наприклад, грузину, що лобіо, улюблене лобіо за рецептом його предків від часів сотворіння світу! не є автохтонною стравою грузинів.
Всупереч поширеній помилці, назва перцю “чилі” не має ніякого відношення до Чилі. Насправді його назва походить від індіанської мови науатль і перекладається як “червоний“. Новітні дослідження свідчать про те, що перець чилі почали використовувати в Мексиці ще 6000 років тому, в регіоні від Оахаки до Веракруса. Сьогодні в Мексиці налічується понад сто видів перцю чилі, які використовують для приготування різноманітних закусок і приправ. Традиційним для півдня вважається перець халапеньо, який особливо популярний у маринованому вигляді. У мексиканській кухні він відіграє ту ж роль, що й солоний огірок в українській кухні. А з копченого халапеньо роблять гостру пасту чіпотле. У перцю навіть є своя покровителька – богиня Кащулотль, вона ж богиня домашнього вогнища, вулканів і відала дозріванням кукурудзяних струків. Капсаїцин, алкалоїд, що міститься і гострому перці чинить виражену протизапальну, знеболювальну та антиоксидантну дію. Регулярне вживання продукту допоможе вам позбутися мігрені, болю, напруги та нормалізує тиск, а ще капсаїцин покращує настрій так само, як аромат ванілі. Його гострота стимулює мозок виробляти ендорфіни.
Тому ми пропонуємо приготувати вам справжній “щасливий” мексиканський салат і заправити його олією амаранту від ТМ “Еколія”, яке має справді неймовірні цілющі властивості і його дорогоцінний склад наситить не лише шлунок, а й допоможе уникнути ракових захворювань. Амарантова олія – абсолютний рекордсмен за вмістом сквалену – унікальної біологічно активної речовини, яка виконує низку ключових функцій в організмі. Він послаблює розвиток ракових клітин, зміцнює імунну систему та може збільшити тривалість життя людини. І для довгого щасливого життя ми приготуємо разом з вами салат “Ендорфін“
Продукти на 4 порції салату “Ендорфін”

- Відварена чорна квасоля – 2 склянки;
- Відварена заморожена або свіжа кукурудза – 2 склянки;
- Подрібнена зеленої цибулі – 50 г.;
- Червона цибуля кубиком – 80 г.;
- 1 червоний солодкий перець;
- 3 стручка маринованого перцю пепероні;
- 1 стручок свіжого перцю чилі;
- 1 лайм (сік і цедра);
- 3 помідори з щільною м’якоттю;
- половина пучка зелені кінзи та базиліку у пропорціях 1:2;
- 2-3 ст. л. олії амаранту ТМ “Еколія”;
- Сіль та перець.
Приготування салату “Ендорфін”:
- Кукурудзу відварити.
- Квасолю відварити.
- Овочі нарізати кубиками.
- Цибулю подрібнити дрібно.
- Додати подрібнену зелень.
- Змішати сік лайма, олію амаранту, сіль, перець, подрібнений перець пепероні та посічений перець чилі.
- За бажанням додати кілька крапель Табаско.
- Все добре перемішати та залишити в холодильнику на півгодини. Салат найкраще подавати в піалах охолодженим.
Наші смачні подорожі найкращими кухнями світу разом з ТМ “Еколія” і нашими продуктами продовжуються, живіть смачно і в задоволення.
Смачного!