Сочевичні оладки з конопляним соусом

Ця страва така давня, що точно може вважатися “доісторичною“. Адже ще шість тисяч років тому на нашій землі на території сучасного Поділля вирощувалась і сочевиця, і коноплі. В приготуванні немає нічого складного, а ще цікаво уявити собі, як жінки з трипільських міст готували цю страву.
Замочували сочевицю, розтирали її в ступі, сипали в суміш трави для аромату. І випікали на розпеченому камені (бо залізо тоді ще не обробляли) маленькі або великі оладки.
Потім змішували соус. Брали насіння конопель, розтирали їх між кам’яними жорнами, аж поки не ставало насіння пастою, а олія не починала стікати в жолобки. А тоді плескали в миску води, клали пасту, трави, сіль, кислили ягодами, часником диким присмачували і подавали на стіл.
І гадки не мала та стародавня господиня, що через тисячі років цей рецепт відродиться і будуть нащадки смакувати такі самі оладки з червоної сочевиці і нахвалювати.
Але не лише історією славна ця страва, а й користю. Тим більше, радимо приготувати і спробувати оладки ще й тому, що вони підходять усім, хто не вживає борошна. Для тих, хто дотримується безглютенової дієти, такі оладки можуть стати чудовою альтернативою хлібу.
Тепер про користь: зерна сочевиці міститься 26% білка, і тому вона є важливою частиною харчування тих країн світу, де велика частина населення – вегетаріанці.
Сочевиця багата магнієм і солями фолієвої кислоти, чим корисна для серця, також вона багата на залізо, вітаміни групи В і калій, який необхідний для кардіо-судинної системи. В давній Греції сочевицю називали “м’ясом бідних людей“.
Коноплі давні і цінні в господарстві, і харчуванні українців, слугували і нитками, і будівельним матеріалом, і їжею впродовж тисяч років і зараз вони, на щастя, відроджуються в Україні .
Урбеч, або паста з ядер конопель ТМ “Еколія” має м’яку та ніжну текстуру, горіховий аромат, а за своїми властивостями є дуже цінними в харчуванні людини. Ядра конопель містять ідеальне співвідношення жирних кислот Омега-6 і Омега-3. У цій пропорції вони допомагають запобігти таким захворюванням, як діабет і деяким різновидам раку. Коноплі містять 20 амінокислот, у тому числі 8 незамінних, без яких людський організм не може нормально функціонувати. Насіння конопель багате аргініном, що знижує ризик серцево-судинних захворювань. Коноплі є джерелом рідкісних і дуже важливих елементів: мезоїнозіту (вітамін В8) та фітину. Мезоїнозит необхідний для вуглеводного обміну, регулює рівень холестерину в крові. Фітин запобігає ожиріння печінки при нестачі білкової їжі в раціоні. За своїми властивостями конопляне насіння є найдосконалішим замінником м’яса, тому буде найбільш цінним продуктом для людей, які повністю виключили зі свого раціону м’ясні страви.
Інгредієнти cочевичних оладок з конопляним соусом:
Сочевичні оладки на 4 порції:
- 100 грамів сочевиці жовтої;
- 200 мл води;
- 1,5 ст. води;
- Сіль;
- Спеції за смаком (прованські трави, сушений часник, гранульований, перець, паприка);
- Олія гірчична ТМ “Еколія” для смаження 2 ст. л.
Соус для cочевичних оладок з конопляним соусом
- 2 чайні ложки конопляного урбечу ТМ “Еколія”;
- 50 мл води;
- Сік половини лимона;
- По 2 гілочки селери, кропу, петрушки;
- 2 зубчики часнику;
- Сіль, перець чорний мелений – за смаком.
Приготування cочевичних оладок з конопляним соусом
- 1. Сочевицю ретельно промити і залити водою в пропорції 1 до 2 на дві години.
- 2. Разом з водою пробити сочевицю в блендері, у вас має вийти тісто, консистенції, як на тонкі млинці, як негуста сметана.
- 3. Додати в сочевичне тісто сіль, перець, спеції ( прованські або італійські трави , які продаються готовими сумішами), сухий часник.
- 4. Розігріти пательню. Якщо у вас посуд з антипригарним покриттям, можете смажити без жиру. Якщо ні – додайте олію
- 5. Виливайте ополоником тісто на розігріту пательню , обсмажити треба млинці з двох сторін.
- 6. Приготуйте соус: часник подрібнити ножем або вичавити через часникодавку, долати сіль, спеції, воду і конопляну пасту ТМ “Еколія”, вичавити сік половини лимона. Гарно перемішати.
Подавати гарячими.
Цей рецепт може стати чудовим зарядом бадьорості, але, якщо вам заважатиме аромат свіжого часнику, ви сміливо можете замінити його на сушений.
А ми дбаємо про те, щоб найкраща продукція від ТМ “Еколія” завжди була на ваших столах та дарувала вам задоволення і здоров’я.