• Потрібна допомога? Дзвоніть: +380636910227

Чим відрізняється сиродавлена олія від холодного віджиму?

Купить Чим відрізняється сиродавлена олія від холодного віджиму? за 0 грн

Сиродавлену олію та олію холодного віджиму часто плутають, оскільки обидва методи передбачають використання низьких температур для вилучення олії з насіння або горіхів, що допомагає зберегти корисні речовини. Однак між ними є деякі відмінності.

Чим відрізняється олія холодного віджиму від сиродавленої: ключова відмінність?

Чим відрізняється сиродавлена олія від холодного віджиму

Глобальна відмінність у методі виробництва. І ту, й іншу олію отримують методом механічного пресування. Однак для сиродавленої олії використовують винятково сире насіння, які попередньо не пройшли термічну обробку. Така олія зберігає натуральний смак і аромат, властивий вихідній сировині.

Олію холодного віджиму можуть готувати із сирого насіння, а можуть – з обсмаженого. При цьому технологія виготовлення і в першому, і в другому випадку може анітрохи не відрізнятися. Інакше кажучи, між сиродавленою та олією холодного віджиму можна ставити знак «дорівнює», якщо під час їхнього виготовлення було використано сире насіння.

А що з температурним режимом?

Чим відрізняється сиродавлена олія від холодного віджиму

Щоб олія зберігала все багатство корисних речовин, увесь спектр вітамінів, мінералів і антиоксидантів, які містяться в насінні, важливо дотримуватися температурного режиму під час її виробництва. У цьому разі некоректно сказати, що сиродавлений продукт корисніший за той, що віджатий методом холодного пресування, або навпаки.

Важливо, чи використовує виробник олії технологію віджиму з охолодженням. Суть її полягає в тому, щоб не давати обладнанню, на якому готується олія, перегріватися в процесі його роботи.

Наприклад, наше крафтове виробництво «Еколія» охолоджує прес, щоб олія не нагрівалася понад 40 градусів Цельсія. Це рішення в парі з відмовою від термічної обробки насіння дає нам змогу випускати олію RAW, в якій зберігаються всі корисні властивості олійних культур.

На що ще впливає температура?

Смак і аромат

Олія, виготовлена методом холодного віджиму сирого насіння, має легкий і ненав’язливий смак та аромат. У термічно оброблених, смажених олій, ситуація протилежна. Такі олії мають насичений смак і яскравий запах. Однак така олія вже не є живою, корисних властивостей у ній практично немає, а її структура безповоротно змінена.

Термін придатності

Сиродавлена олія, вироблена методом пресування з охолодженням, через мінімальну обробку та збереження всіх натуральних компонентів, має термін зберігання до 6 місяців. У продукту, сировину для якого попередньо обсмажували, і в процесі пресування якого відбувалося нагрівання, цей термін трохи триваліший і може сягати 12 місяців.

При цьому і та, і інша олія вимагає зберігання в місці, захищеному від прямого впливу світла і тепла.

Застосування

Обидва типи олій широко використовуються в кулінарії та косметиці. Найчастіше їх обирають для:

  • заправки салатів;
  • додавання в готові страви;
  • проведення косметичних процедур.

Окремі види олій, що мають високу температуру димлення, можна використовувати для смаження за низьких температур, у випічці та інших кулінарних процесах, де потрібна більш висока температура. Для таких цілей підійдуть, наприклад, гірчична або арахісова олія.

Сиродавлена олія та олія холодного віджиму мають свої переваги та сфери застосування. Вибір між ними залежить від ваших уподобань і цілей використання. Абсолютно точно, що ці продукти оцінять ті, хто цінує максимальну натуральність їжі та наявність у ній величезної кількості корисних речовин.

Опубліковано в
#Все про олії

Опублікувати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.