• Потрібна допомога? Дзвоніть: +380636910227

Яке насіння льону корисніше: темне чи світле?

Купить Яке насіння льону корисніше: темне чи світле? за 0 грн

Вам подобається їсти лляне насіння? Додавати їх до салатів чи гарячих страв у стилі WOK? А чи замислювалися ви коли-небудь, яке насіння льону корисніше, біле чи коричневе? Давайте пошукаємо відповіді на всі питання, які стосуються видів лляного насіння, їх смакових і нутритивних цінностей.

Коротке знайомство з лляним насінням

какие семена льна полезнее целые или молотые

Льняне насіння отримують з рослини Linum usitatissimum. Спочатку з нього шили одяг, але поступово продукт став частиною нашого з вами харчового ланцюга. Більше того, багато нутріціологів сьогодні називають його справжнім суперфудом. Це й не дивно, адже насіння льону є багатим джерелом величезної кількості поживних речовин:

  • антиоксидантів;
  • білків;
  • вітамінів групи В;
  • цинку;
  • кальцію;
  • вітаміну Е;
  • вітаміну К;
  • Омега-3 жирні кислоти.

Незважаючи на те, що і золоте, і коричневе лляне насіння містять приблизно однакову кількість корисних речовин, у останніх у складі більше антиоксидантів. Саме з цієї причини їх так люблять дієтологи, нутріціологи та адепти здорового способу життя.

Яка користь від лляного насіння?

какие семена льна полезнее белые или коричневые

Насіння льону дуже корисне для нашого з вами здоров’я. Вони позитивно впливають на:

  1. Серце. Дослідження показали, що регулярне вживання лляного насіння допомагає знизити рівень артеріального тиску. Ця харчова добавка також допомагає знизити рівень поганого холестерину та підвищити рівень хорошого.
  2. Метаболізм. Клітковина корисна для травлення, а насіння льону є добрим джерелом клітковини. Лляне насіння містить як розчинну, так і нерозчинну клітковину, яка допомагає полегшити запор.
  3. Процес схуднення. Відомо, що волокна насіння льону утворюють усередині шлунка гель, який надовго дає відчуття ситості. Це призводить до скорочення споживання їжі та зниження ваги.
  4. Рівень цукру у крові. Одна столова ложка насіння льону на день підвищує рівень цукру в крові, що може бути дуже корисним при лікуванні діабету.
  5. Профілактику онкологічних захворювань. Вміст клітковини та антиоксидантів у насінні льону – чудова профілактика колоректального раку. Крім того, деякі дослідження показують, що регулярне вживання лляного насіння може запобігти росту та поширенню раку молочної залози.
  6. Здоров’я мозку. Наявність вітаміну Е в насінні льону може допомогти запобігти ризику хвороби Альцгеймера.

Нутритивні властивості насіння

Тепер давайте обговоримо поживну цінність, смакові характеристики та відмінності між золотим і коричневим насінням льону.

Поживна цінність

Насіння льону – джерело білків, жирів і вітамінів. Давайте перевіримо харчову цінність 1 столової ложки або 10 г цільного насіння льону:

  • калорії: 54,7 г; 3% денної норми;
  • білок: 1,9 г; 4% добової норми;
  • харчові волокна: 2,8 г; 11% добової норми;
  • вітамін С: 0,1 мг;
  • вітамін К: 0,4 мкг; 1% денної норми;
  • кальцій: 26,1 мг; 3% денної норми;
  • залізо: 0,6 мг; 3% денної норми;
  • магній: 40,2 мг; 10% денної норми;
  • калій: 83,3 мг; 2% денної норми;
  • натрій: 3,1 мг;
  • жири: 4,3 г, 7% добової норми.

Якщо порівнювати кількість поживних речовин у світлому та темному льоні, то різниця між ними буде незначною:

  1. Білка в золотому льняному насінні 23%, а в коричневому — 24,5%.
  2. Вуглеводів більше у світлому льоні – 30% проти 28% у темному.
  3. Жира приблизно порівну – 37% у золотистому насінні і 38% у коричневому.

Смакові характеристики

Темне лляне насіння зазвичай має більш насичений та глибокий смак, ніж його золотистий колега. Воно може мати нотки горіхів, а також ніжний карамельний присмак або післясмаження смаженої хлібної кірки. Смак темного лляного насіння часто більш виражений та інтенсивний, що робить його кращим для використання у різних стравах.

У світлих насіння смак швидше нейтральний. Ви зможете вловити легку горіхову нотку, але вона буде настільки делікатною, що ніяк не змінить загального смаку звичної страви.

Яке насіння льону корисніше цілі чи мелені?

какие семена льна полезнее темные или светлые

Існують різні форми вживання лляного насіння:

Цілі насіння льону важко вживати в їжу. Часто вони взагалі не перетравлюються організмом і виходять у цільному вигляді разом із стільцем. Отже, цей формат їх вживання не найкращий з погляду впливу на здоров’я.

Куди ефективніше подрібнити насіння в кавомолці або блендері. Порошок, що вийшов, можна додавати в каші, випічку, йогурти, котлети або просто з’їдати як БАД по 1 чайній ложечці в день.

Якщо ж вам хочеться, щоб вживання льону було не тільки корисним, а й смачним, зверніть увагу на лляну олію холодного віджиму від “Еколія. У ньому збережені всі корисні властивості чистого необробленого насіння, але при цьому воно набагато універсальніше і приємніше з гастрономічної точки зору. Пляшечка лляного еліксиру стане чудовим доповненням закусок, овочевих салатів, супів та гарячих страв.

Опубліковано в
#Здорове харчування

Опублікувати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.